2015

akce 2014   akce 2013   akce 2012   akce 2011   akce 2010   akce 2009   akce 2008   akce 2007   akce 2006   akce 2005   akce 2004

zkuste taky kliknout na fotku vlevo, občas se pod ní skrývá fotoalbum


Rychlý výpad do Černolic

To se tak nějak sešla nálada s rozhodností a vyrazili jsme za odpoledním lezením do Černolic. Vzali jsme si s sebou cukroví a termosku s čajem a na vrcholku skály jsme si udělali fajn piknik. Svou poznámku o tom utrousil i Kárl v pořadu Alles Gute.


A teď si dáme Dakárek - cyklovýlet na Okoř

Cykloakce, ze které se už při prvním ročníku stala tradice. Celkem skoro 90 km z Palackého náměstí na Okoř a do Kralup nad Vltavou.


Poslední slanění - Dehetnická skála

Letošní poslední slanění se konalo na Dehetnické skále a pokračovalo večerní párty u nás doma. Byli u toho také Mach a Šebestová.


Narozeniny HO Himal - Vysočina

Himal letos slaví 10 let své existence. Členové oddílu se sešli v penzionu Poslední Míle a narozeniny oslavili v duchu výstupu na vrchol Himal. Byl to víkend plný her a soutěží, ale také nedělního houbaření. Více v článku od předsedy.


Plombergstein

O dovolené jsme lezli mj. na Plombergsteinu, pěkném kopci u jezera, s výhledem na St. Gilgen a s pěknými, dobře odjištěnými vícedélkami. Vrátili jsme sem proto na zářijové volno, abychom do vícedélkových cest poprvé vytáhli také Ondru. Povídání o tom je v duchu Alles Gutte.


Dovolená - Rakousko, Chorvatsko a Slovinsko

Letošní dovolená byla tak trochu specifická. Začátek jsme měli společný s Evkou a Dirigentíkem a byl zaměřený na lezecké aktivity v okolí jezera Wolfgangsee. Potom, co Evka s Dirigentíkem odjeli, jsme se přesunuli na Grossgloknerskou vysokohorskou silnici, oblezli jsme okolní soutěsky, následně se přesunuli do Chorvatska a cestou domů se ještě zastavili ve Slovinsku u Bohinjského jezera. Deníkový záznam je pod přiloženým článkem.


Totesgebirge

Další, tentokrát prodloužený výpad do blízkých rakouských Alp. V Toteskách jsme vystoupili na Grosse Priel a Spitzmauer, oproti minule však po ferátách vedoucích na oba zmíněné vrcholy. Zejména na Priel je feráta Bert Rinesch velmi výživná a "velehorská". Povídání sepsal Dirigentík.


Voda Sázava

Na vodu jsme letos vyrazili hned po vysvědčení, ještě to bylo v červnu, poslední víkend. Sjeli jsme Sázavu z Kácova do Sázavy, stejně jako před dvěma lety. Vody moc nebylo, ale ve srovnání s tím, kolik vody teklo Sázavou na konci srpna, v období sucha, jsme se vlastně pěkně svezli.


Feráty v okolí Gosau a Hallstattu

Víkendový výpad do blízkého Rakouska. Pěkný a hodnotný výstup na Donnerkogel (2054 m) ferátou Intersport Gosau Klettersteig (D) a další, sportovnější, feráty v okolí Hallstattského jezera.


Hohe Wand

Již tradičně jsme se druhý květnový víkend vydali za vícedélkami na Hohe Wand v Rakousku. Vloni byl report z akce pojat jako matematické úlohy, letos si můžete udělat malý test, jak dobře danou oblast znáte.


Zapomenuté bouldery ČR - Kameny

Z výpravy do Dendrologické zahrady vznikl nakonec, trochu překvapivě, horolezecký průvodce.


Chlapák - Adršpašsko-teplické skály

Letošní "chlapský víkend", lidově zvaný Klučičák, byl jubilejní, desátý. Počasí bylo s námi, posypalo Adršpašsko-teplické skály bílým prašanem přesně na naše putování. Problémy jsme trochu měli akorát na schodech a žebřících, kde byly jednotlivé stupy vyplněné ledem, takže z toho byla taková ledová rampa. Přespání jsme vyřešili obě noci luxusně pod dřevěnými přístřešky, zapíjela se očekávaná svatba JaL a hospodu Kamínek můžeme vřele doporučit ostatním. Vzniklo povídání, kde nenajdete žádné i, ani měkké, ani tvrdé.