2012

akce 2011   akce 2010   akce 2009   akce 2008   akce 2007   akce 2006   akce 2005   akce 2004

zkuste taky kliknout na fotku vlevo, občas se pod ní skrývá fotoalbum


Poslední slanění

Poslední slanění se konalo tradičně v Černolicích. Leč netradičně se pokračovalo u Evky v družině. Parádní prostory pro posezení dospělých a vyřádění dětské smečky. Dokonce se objevil Mikuláš, i když byl trochu opožděný. Přespání jako bonus navíc.


Grosser Priel - Totes Gebirge

Čistá víkendovka na nejvyšší horu Totes Gebirge, 2515 m vysoký Grosser Priel. Z parkoviště v Hinterstoderu je to na vrchol úctyhodných 1900 m převýšení. Šli jsme přes chatu Prielschutzhaus, kde jsme jen odhodili přebytečnou bagáž a pokračovali nahoru. Vrchol byl dosažen v rozmezí 15 - 15:30 h, podle toho, jak kdo byl rychlý. Cestu dolu jsme z půlky absolvovali za tmy. Druhý den jsme se byli ještě podívat kus směrem na Puhringerhutte a na ferátu vedoucí na Spitzmauer.


Hrad Kost

Plánovaný let balónem, co dostal děda k šedesátinám, se nakonec kvůli mlze nekonal. Vznikly tak alespoň pěkné fotky hradu Kost a přilehlého okolí. Další možnost letu je momentálně až v květnu dalšího roku.


Paběnice

Oslava sedmých narozenin HO Himal na zámečku v Paběnicích. Houbařský ráj, pečená vepřová kýta, kácovské pivo, Lesní král, lanovka přes celý park. To je tak v kostce, co se nám vybaví pod názvem Paběnice. Pěkný víkend.


Hoher Dachstein - okruh

To bylo na svátek sv. Václava, kdy se volno pěkně sešlo, že jsme mohli vyrazit na prodloužený víkend do oblasti Dachsteinu. Babička si vzala na starost děti, a my jsme se mohli vyšťavit ve ferátách v okolí, vystoupit jednou z nich na vrchol Hoher Dachsteinu a přes Adamek hutte se vrátit zpět do Ramsau am Dachstein, kde jsme parkovali pod lanovkou na ledovec. Tady nás hlavně překvapilo, co jede nahoru běžkařů. První noc jsme spali na chatě Seethalerhütte-Dachsteinwartehütte.


Lezení na Dehetnické skále a v Kácově

Lezecký dvojden. V sobotu lezení v Kácově a večer pařba na balkóně, v neděli lezení na Dehetnické skále. Vznikla u toho pověst Jak lezecký ..., ale to si koneckonců můžete přečíst v povídání.


Chorvatsko

Nejnáročnější akce letošního roku :-) Společně s rodiči jsme vyrazili k moři. Začali jsme na Plitvických jezerech, a dále jsme viděli Paklenice, Gromovaču, Medveju u pohoří Vojak, Fažanu a NP Brijuni (výlet lodí), Rovinj, Poreč. Cestu domů jsme rozdělili na dvě etapy a udělali jsme dvoudenní zastávku u Bohinjského jezera s výstupem na Bledský hrad.


Hochkönig

Výprava do Alp. S dětma. Ve čtvrtek na noc. První spaní pod širákem pro Štěpánku na parkovišti, Ondra si lebedí sám v autě. V pátek ráno jdeme na chatu Mitterfeldalm, kde je základna, a Edita s ostatníma rovnou vyráží za vícedélkovým lezením. Já jsem s dětma na chatě. V sobotu jdeme s Vláďou okruh kolem celého masivu, ale počasí nám nedovolí zkusit ferátu Konigsjodler, tak vystupujeme na vrchol alespoň normálkou z jihu. Nahoře se potkáváme se zbylými členy výpravy (kromě Eda, ten má službu u dětí). V neděli polehoučku balíme a jdeme zpět na parkoviště. Cestou děláme zastávku v ledové jeskyni Eisriesenwelt, z čehož je nakonec akce na tři hodiny, ale stojí to za to.


Voda Berounka

Po třech letech jsme se vrátili na Berounku, abych si zopakovali trasu ze Skryjí do Nižboru. Sestava byla komornější s podporou rodinných příslušníků, kteří pěkně zamíchali emailovou konverzací. Celkově počasí nevyšlo tak, jak minule, sprchlo a ochladilo se, ale před tím jsme stihli i koupání. Celý týden před odjezdem jsem lepil lodě, stejně jako vždy v minulosti.


Pecka

Začátek roku patří již tradičně pobytu na chatě v Pecce. Letos se nám pobyt trochu zkrátil, protože jsem s Editkou byl na koncertu Pearl Jam, který byl v sobotu večer, proto jsme do Pecky odjeli až během neděle. Na druhou stranu svátky CaM a MJH vyšly krásně na čtvrtek a pátek a nabídly tak dlouhý, předlouhý víkend. Editka s dětma na chatě zůstala ještě následující týden.


Lezení na Dehetnické skále

Po dlouhé době jsme prozkoumali cesty na Dehetnické skále. Předseda pověsil i těžší prásky, ve kterých jsme se mohli vyšťavit i my, hraboši.


Lezení v Tiských stěnách

Víkend před vysvědčením jsme odjeli do Tisé do kempu, kde byl sraz. V sobotu jsme lezli v Malých tiských stěnách, dali jsme pěkné cesty, odpoledne ale přišla pěkná průtrž s bouřkou a kroupami, takže v neděli to na lezení již nebylo. Obešli jsme proto okruh kolem stěn a zastavili jsme se na obědě na Turistické chatě. Eliška si po vzoru Ondry taky rozsekla čelo o kámen, cestou domů nám před auto spadlo kolo ze střechy auta jedoucího před námi. Dost adrenalin, to vám řeknu.


Čarodějnice na Karlově

Prodloužený víkend u Kutné Hory. Lezení na Pašince, na skalách u Vrchlice, Ondrova díra v hlavě, Čarodějnice na Vysoké. Parádně vyšlo počasí, bylo teplo a slunečno. A samozřejmě že byla zmrzlina v Miskovicích.


Velikonoce na Vysočině

HO Himal akce s kácovským soudečkem. V sobotu lezení na Drátníku, bylo jakž takž slušně, i když kosa. V neděli se to zlomilo úplně a chumelilo, takže to bylo jen na výpravu na Malínskou skálu a do hospody. V pondělí jsme ještě obešli okolí Drátníku a samozřejmě vyšupali holky.


Lezení na Holém vrchu

Jednodenní lezení na Holáči. Vydařená akce, první šáhnutí na skálu po zimě. Ač březen, bylo na triko a na zmrzlinu. Více v článku (klikni na název).


Běžky Krušné hory, Mariánská

S kamarády z práce jsme vyrazili na Mariánskou na prodloužený víkend. Jeden den jsme objeli okolí Božího Daru a Božídarského Špičáku, druhý den jsme dojeli až na rozhlednu na Blatenském vrchu. Sníh už ale stál za prd, nedalo se namazat a museli jsme proto bruslit.


Dětské hory Bedřichov

Tentokrát celý týden na chatě v Bedřichově. Uhodily velké mrazy, přes noc i -25 st., přes den se to drželo kolem -10st. Přesto děti lyžovaly (Ondra za přispění bonbónů vyjel sám na dětském vleku a sjel dolu) a v podvečer jsme ještě chodili na běžky (5 km okruh ze stadionu). Večer bylo na programu průběžně během týdne: vaření, karneval, výtvarné dílny a stavba iglú.


Běžky Jizerské hory

Jednodenní výpad na běžky do Jizerek, společně se Zdendou, v sobotu 22. ledna. Ujeli jsme 30 km po trase Hrabětice-Kaplička, VD Josefův Důl, Kristiánov, Čihadla, Knajpa, Čihadla, Na Žďárku, Krásná Máří, Hřebínek, Bílá kuchyně, Olivetská hora, Nová Louka, U Buku, Královka, Hrabětice-Kaplička. Perfektně namazáno, perfektní sníh, počasí se zkazilo až po dojezdu.