2009

akce 2008   akce 2007   akce 2006   akce 2005   akce 2004

zkuste taky kliknout na fotku vlevo, občas se pod ní skrývá fotoalbum


Poslední slanění HO Himal

Na Mikuláše se uskutečnilo každoroční poslední slanění. Kromě tradičních věcí určených ke konzumaci, jako je svařák nebo klobásky, překvapil webmaster ručně vyráběnou vlajkou a dokonce se objevil Mikuláš s Andělou a dvěma čerty. Ti předali hojně zastoupené menšině těch nejmenších zasloužené výslužky.

Večer se pokračovalo v hospodě Na Pasece, kde nám dokonce bylo dovoleno zahulit šíšu, vyvěsit již zmíněnou vlajku a pochlubit se novými dresy oddílu.

Text napsal zase Johnny.


Hochalmspitze 3360 m

Náročný výstup na nejvyšší horu Ankogelgruppe, 3360 m vysoký Hochalmspitze. Opět jsme využili volna, které se přilepilo na víkend. Výstupový den jsme byli na nohou 20 hodin, z toho jsme nějakou dobu čekali na pomalejší členy výpravy. Nakonec jsme se museli rozdělit, jinak bychom tam snad bloudili ještě dnes. Přesto to byl nádherný výstup.


Chorvatsko

Zasloužená dovolená. Střídali jsme koupání v moři s přesuny autem a výlety. Projeli jsme Chorvatsko od severu přes Rovinj, Pulu, Medulin, pohoří Učka, Rijeku, Severní Velebit, Paklenice a zpátky na Plitvická jezera. Celkem asi deset dní nádherného počasí, teplého moře, národních parků, měst a drahých kempů.


Berounka

Hned další víkend po návratu ze severu jsme jeli na prodloužený víkend na vodu. Sjeli jsme Berounku ze Skryjí do Nižboru. Bylo překrásné počasí, slunce, voda, ženy, muži, zpěv. Děti i my ostatní jsme si to užili. V lodi jsme jeli bez bagáže, kyvadlově jsme každý den přemisťovali auta na cílové místo denní etapy.


Lužické hory

Koncem července jsme odjeli na sever, do Lužických hor. Týden jsme pobývali pod vrcholem Jedlová, kde je i rozhledna. Prochodili jsme blízké i vzdálenější okolí, např. Tisou, Panskou skálu, Sloup, Kyjov. Po večerech jsme pak seděli na baru a popíjeli.


Similaun v Ötztálských Alpách (3606 m)

První prodloužený květnový víkend jsem vyrazil na "dámskou" soft akcičku, kterou pořádal Johnny a Želva. Cílem byl vrchol Similaun (3606 m). Bohužel kvůli špatnému počasí se nám na vrchol nepodařilo vystoupit, zpátky na chatu jsme to otočili asi ve výšce 3300 m. Text je od Johnnyho.


Králický Sněžník

Druhý pokus vystoupit na Králický Sněžník v zimě se opět nevydařil. Polovina družstva byla postižena velice nepříjemnými střevními potížemi, které výstup značně komplikovaly, až zcela znemožnily. Přesto jsme za mlhy a větru dosáhli sochy slůněte nedaleko pramene Moravy. Kamarád Johnny o tom poslal krátký report.

Pokus z roku 2006 je pod následujícími odkazy: text, fotoalbum.


Ledy ve Víru na Vysočině

Pondělní výlet na Vysočinu, za lezením na umělé ledové stěně pod přehradou Vír na Svratce. Praktické informace o tom, jak to tam vypadá, jak se leze atd.


Ledy Maltatal

Vzali jsme si pátek dovolenou a vyrazili jsme za lezením v ledech do údolí Maltatal v Rakousku. Lezli jsme dlouhé lehké ledy i exponované dvoudélkové prásky (Strannerbach, Superfeucht). Celou dobu bylo pod nulou a foukal dost nepříjemný vítr. Ani cesta tam nebyla zadarmo, sněžilo a dálnice v okolí Slazburgu byla pokrytá sněhem.