Štěpánka a Ondra 2017

 

Silvestr v Sedle

28. 12. 2017 - 2. 1. 2018

Na Silvestra jsme odjeli už dalo by se říci tradičně na chalupu do Sedla. Jeden den jsme se prošli podél Otavy a vystoupali na Kněží horu, jeden den jsme byli v Nalžovských Horách na zvířátkách a zřícenině, jeden den jsme se prošli po okolí, druhej den jsme se taky prošli po okolí a před odjezdem jsme si dali po okolí dokonce kolečko.

fotoalbum

povídání

 

Na sjezdovkách na Pasekách

27. 12.

Mezi svátky jsme se domluvili a vyrazili na sjezdovky. Tentokrát na zamrzlé pláně v Pasekách nad Jizerou. Nahoře byla mlha, dole lehce nad nulou, ale sjezdovky byly dost umrzlé a rychlé.

fotoalbum

povídání

 

Vánoce

24. 12.

Jak to ten Ježíšek dělá, že vždycky dorazí 24. 12. večer, a ještě pobere celou hromadu dárků? Stejně to zase trochu popletl a přinesl k nám i to, co patří na Smíchov a do Štěchovic.

 

 

Na běžkách v Jizerkách

16. 12.

S polovinou našich ratolestí vyrazila polovina rodičů do Jizerek na běžky. Využili jsme zázemí Robátkovců a společně jsme objeli více než dvacetikilometrový okruh z Bedřichova na Hřebínek a zpátky.

fotoalbum

povídání

 

Poslední slanění

25. 11.

Poslední slanění proběhlo skoro již tradičně v Černolicích na Čertových skalách. Přední část u parkoviště byla obsypaná kurzy, proto jsme se přesunuli dozadu, rozdělali oheň, upekli buřty a vzájemně si ochutnávali svařáky. Společenská část slanění pokračovala v Dejvicích v družině a přilehlých bytových prostorách. Musíme konstatovat, že to byla velmi podařená akce.

fotoalbum

 

Na výstavě

11. 11.

Na svátek Martina jsme s mabi vyrazili na výstavu Krištofa Kintery - Nervous trees. Trocha kultůry dětem neuškodí. A rozhodně to bylo zajímavé. Cestou zpátky jsme to vzali přes Václavák, kde jsme dlouhou dobu strávili v Luxoru.

fotoalbum

 

Moravský kras

26. - 29. 10.

Podzimní prázdniny jsme strávili v Moravském krasu. Pronajali jsme si chatky v kempu Olšovec a podnikali výpady do jeskyní v okolí. Cestou tam jsme se stavili na Punkevních jeskyních, v pátek na jeskyni Výpustek, v sobotu jsme viděli Rudické propadání, větrný mlýn v Rudicích a nakoupili jsme ryby na grilování při výlovu místního rybníka (taky Olšovec). Nedělní cesta domů byla ve znamení větrné vichřice, při které vypadl proud zrovna v době, kdy jsme byli ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. Měli jsme s sebou čelovky, takže jsme nakonec prohlídku absolvovali i přes to, že se nesvítilo.

fotoalbum

povídání

 

Oslava Laser Game

21. 10.

Ondra se konečně dočkal! Narozeninová oslava v Laser Game! Dva měsíce po narozeninách, ale přece! Prý to bylo boží! Tak to jsme rádi. No a ještě jsme slavný!

 

 

Na Letné

15. 10.

No a po létání v tunelu jsme se na chvíli přesunuli na Letnou, k metronomu.

fotoalbum

 

Mise Mars - Hurricane Factory

15. 10.

Odpoledne ten samý den jsme absolvovali létání ve větrném tunelu.

fotoalbum

povídání

video

 

Na kolech v Krčáku

15. 10.

Nedělní program byl nakonec docela nabitý. Nejprve jsme se byli provětrat na kolech v Krčském lese. I variantu brod jsme zvládli.

fotoalbum

 

Na Dobešce

13. 10.

Pár fotek z vyhlídky na Dobešce, kde jsme se zastavili před jednou narozeninovou oslavou 40+40. Pěkný výhled odtud je všemi směry.

 

 

Na boulderu II

8. 10.

Jak chodíme na boulder častěji, je vidět, že se děti zlepšují. A baví je to. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

 

 

Na chalupě

29. 9. - 1. 10.

Podzimní výpad na chalupu. Listí už se začalo barvit do žluta, červena a hněda. Něco jsme popracovali na zahradě a trochu jsme procourali okolí.

 

 

Králík

23. 9.

S naším králíkem Týnou jsme si tuhle vyříkávali nějaké věci, jak to doma chodí, kam se kadí bobky a tak. Je to mazel.

fotoalbum

 

Na boulderu

22. 9.

Místo stěny s lanem poslední dobou lezeme na boulderu. Děti to mnohem víc baví. Vznikly z toho nějaké fotky, a také povídání, jak to na boulderu vlastně chodí.

fotoalbum

povídání

 

Oslava na Ladronce

9. 9.

Tradiční velká podzimní oslava letos měla proběhnout na Gutovce, leč po příjezdu do areálu jsme zjistili, že je celý zavřený z důvodu konání soukromé akce. Proto jsme nahonem vymýšleli alternativní destinaci, a skončili jsme na Ladronce. A bylo to fajn. Po sportování jsme rozdali dárky a skončili v hospodě u Hvězdy.

fotoalbum

 

Pecka a okolí

25. 8. - 2. 9.

Poslení týden prázdnin jsme s dětmi strávili na chatě. Byl to hodně houbařský týden, houby jsme smažili, dusili, pekli, zavařovali a rozdávali. Stihli jsme také pouť, Kuks, Les Království, pevnost Josefov a prohlídku hradu Pecka, který sice máme pod nosem, ale uvnitř jsme už dlouho nebyli.

fotoalbum

 

Seč a okolí s babičkou

13. - 20. 8.

Po dovolené vyrazily děti s babičkou na Seč. Užívaly si lenošení a bazénu, trochu kultury jsme zařadili až cestou domů. Zastavili jsme se na Lichnici, kde mají zbrusu novou vyhlídkovou plošinu, a na zámku Žleby, který je pěkný tak celkově. Bílé jeleny jsme neviděli, začalo pršet, proto jsme prchali do auta a domů.

fotoalbum

 

Rakousko a jižní Čechy

29. 7. - 11. 8.

Po dvou letech jsme se vrátili společně s horolezcema HO Himal k jezeru Wolfgangsee, kde jsme týden lezli a koupali se. Počasí k tomu vyšlo parádně. Druhý týden jsme navštívili Krimmelské vodopády a Stezku korunami stromů na Lipně.

fotoalbum

report

 

Na chalupě

19. - 23. 7.

Část prázdnin jsme strávili na chalupě v Sedle. Využili jsme pěkného počasí a toho, že jsme byli bez auta, a objeli jsme na kolech nedaleké okolí. A vždycky jsme skončili na koupačce u jezu v Poříčí.

 

 

Voda Otava

24. - 27. 6.

Na vodu jezdíme před prázdninami už pravidelně (podruhé). A stejně je na řece dost nával. Polevilo to až po víkendu. Ale počásko vyšlo parádně, koupačka taky, jen kdyby tý vody bylo trochu více. Dost jsme dřeli. Trasa: Sušice-Štěkeň ve čtyřech dnech.

fotoalbum

 

Svatba v Tisé

9. - 11. 6.

Špejlík se Sylvou se brali v Tisé. Byla to moc pěkná a podařená svatba. A když už jsme tam byli, tak jsme si v neděli prošli Tiské stěny a vykoupali se v místním koupališti.

fotoalbum

 

Oslava v Davli

4. 6.

Zase jsme se sešli, abychom oslavili spoustu oslavenců. Ani to tady nebudu vyjmenovávat.

 

 

Lezení Kreutzberk

3. 6.

Lézt na Kreutzberk jezdíme rádi, a tak jsme se tma vypravili i tuto sobotu. Pěkně jsme si zalezli, děti se vyřádily s kamarády. Více v sekci Akce.

fotoalbum

 

Hohe Wand

5. - 8. 5.

Letošní výprava za lezením na Hohe Wand byla výjimečná tím, že byla zároveň slavící, tři 40cátníci se měli zúčastnit a oslavit svoje kulatiny. Jednoho to sebralo tak, že mu vyskočila teplota, čímžto způsobil, že oslava se nakonec přesunula o týden později. Lezecká část však proběhla dle plánu. Lezly i děti, a v podstatě všechno, co dospěláci. Večer jsme poseděli před stanem nebo uvnitř, to když přišly přeháňky, které nás naštěstí netrápily ve stěně, ale právě až večer. Dali jsme i nějakou ferátu. Ta nejtěžší, HTL Steig, byla ovšem zavřená a nástupové lano sundané. Přesto jsme tam viděli nějaké borce, co ji slézali. Na konci lana, 50 m nad zemí se museli divit. Pondělí bylo věnované odpočinku, turistice a dětským radovánkám (houpačky byly supr).

fotoalbum

video

 

Čarodějnice a 1. máj na Karlově

28. 4. - 1. 5.

Výměna mečů, na Čarodějnice jsme jeli společně s Robátkovci k nim, na Karlov. V sobotu dorazila Evka, v neděli pod skálu na jeden den i předseda se Soňou. V sobotu jsme okukovali rozvodněnou Vrchlici pod hradem Sion a zvířátka na statku Dítě a kůň, v neděli jsme lezli pod přehradou a večer byli na fatře na Vysoké, no a v pondělí jsme se svezli Kolínskou řepařskou drážkou, kde nás dokonce přepadli banditi a obrali nás o drobáky. Štěpánka se dvakrát svezla na koni a docela jí to šlo. Videa je možné najít ve Studiu krátkého filmu.

fotoalbum

 

Velikonoce v Sedle, hrad Rabí

12. - 17. 4.

Na Velikonoce jsme jeli společně s Robátkovci na chalupu. Vzali jsme s sebou kola a něco jsme na nich objeli po okolí. Trochu dakárek, trochu rozjezdit Nikolku. Zelený speciál ze Strakonic jsme taky sehnali, i když to byl trochu oříšek. Třeba v Hošticích ho neměli, a přitom jsme se tam předloni po něm pěkně veselili. V neděli jsme si udělali výlet na hrad Rabí, ze kterého jsou všechny fotky ve fotoalbu. Původně jsme to chtěli spojit s bazénem v Horažďovicích, ale tam se nedalo kvůli lidem vůbec zaparkovat, tak jsme to vzdali a vyřídili jen sámošku.

fotoalbum

 

Chlapáček Příhrazy

1. - 2. 4.

Už podruhé jsme vyrazili na dětský Chlapáček, puťák spojený s bivakem. Oproti loňsku, kdy jsme jeli v únoru a v noci byla nula, se letos počasí opravdu předvedlo. Bylo na triko a kraťasy a i večer se mohlo krásně sedět a povídat okolo "ohně". Obešli jsme Valečov, Hynštu, Příhrazy a Drábské světničky, celkem skoro 20 km.

fotoalbum

 

Jarní prázdniny

12. - 19. 3.

Jarní prázdniny jsme měli letos jako poslední turnus až v půlce března. Strávili jsme se je v Hojsově Stráži na Šumavě. Na lyže jsme jezdili 9 km na Špičák. V sobotu 18. 3. byl děsnej liják, tak jsme navštívili katakomby a bowling v Klatovech. Štěpi to skoro celé promarodila.

fotoalbum

video

 

Svatojánské proudy

4. 3.

Sobotní výlet podél zatopené Vltavy v překrásném skoro letním dni, i když kalendářně je ještě zima. Lidí dost.

fotoalbum

 

Lyžování Severák

25. 2.

Na jeden den jsme se vypravili na sjezdovky na Severák v Jizerkách. Pěkné počasí společně s dobrým sněhem, na Jihu dokonce bez front. Pěkně jsme si zalyžovali.

video

 

Týna (Bobina)

6. 2.

Zemřela krysa, objevil se králík. Nový člen rodiny.

video

 

 

Pecka - pololetní prázdniny

2. - 5. 2.

Pololetní prázdniny jsme strávili v Pecce. Sněhu bylo dost, ale tál. Jeden den jsme vyzkoušeli běžkařské tratě nad hradem, jeden den sjezdovku v Nové Pace. Postavili jsme iglů s dvěma vchody. V neděli pršelo, tak jsme hned po úklidu frčeli domů.

fotoalbum

 

Dětské běžky v Jizerkách 2

28. 1.

Za 14 dní jsme vyrazili na běžky do Jizerek znovu, tentokrát celá rodina. Projeli jsme stejné kolečko jako minule, jen byla mnohem větší zima. To ale nebránilo tomu, aby se děti po dojezdu hrabaly ve sněhu na Severáku.

fotoalbum

 

Dětské běžky v Jizerkách

15. 1.

Pod dozorem zkušeného průvodce jsme vyrazili s Ondrou a Eliškou do Jizerek na jednodenní běžky. Štěpi musela kvůli učení zůstat doma. Pěkně jsme se svezli v chumelenici, ujeli jsme 15 km a cestou domů uvízli v koloně.

fotoalbum

 

Bruslení na Pankráci

14. 1.

Opět na bruslích, tentokrát na Pankráci u Arkád, kde je pěkná ledová plocha a půjčí vám tam brusle. A ty Toník potřeboval půjčit, jinak by si nezajezdil. Je otázka, jestli s bruslema si zajezdil. Snad jo.

fotoalbum

 

Imatrikulační ples GYBU v Lucerně

12. 1.

Štěpánka měla svůj velký den.

fotoalbum

 

Na bruslích v Podzámčí

8. 1.

Uhodily mrazy a rybníky v Podzámčí zamrzly. Prozíravě jsme vzali hrablo, protože k tomu pěkně chumelilo, vyhrabali jsme si malé hřiště a dlouhou dobu jsme hráli hokej.

fotoalbum

video

 

starší odkazy

Štěpánka a Ondra 2016

Štěpánka a Ondra 2015

Štěpánka a Ondra 2014

Štěpánka a Ondra 2013

Štěpánka a Ondra 2012

Štěpánka a Ondra 2011

Štěpánka a Ondra 2010

Štěpánka a Ondra 2009

Štěpánka a Ondra 2008

Štěpánka a Ondra 2007

Štěpánka než se narodil Ondra (třetí rok)

druhý rok Štěpánky

první rok Štěpánky