Štěpánka a Ondra 2013

 

Silvestr Kolné

27. 12. - 4. 1. 2014

Celý týden po Vánocích přes Silvestra a Nový rok jsme pobývali v Kolném na chalupě. Podnikali jsme výlety do okolí, byli jsme plavat v bazénu v Lípě, pomohli jsme se dřevem a kameny. Děti byly v bandě, došlo i na noční bojovku a bludičku. Jeden den jsme se vypravili na zříceninu Helfenburk - krásný hrad se skalní puklinou u vstupu na nádvoří.

fotoalbum

povídání

 

Vánoce

24. 12.

Vánoce měly tradiční průběh.

 

 

Vánoční besídka krčských skautů

20. 12.

Hned večer po přepadení piráty jsme byli svědky besídky skautských oddílů z Krče.

fotoalbum

 

Krvežízniví piráti

20. 12.

V Praze řádí krvežízniví piráti. Podle informací policie ČR už mají na svědomí několik loupežných přepadení a únosů. Přinášíme jejich podobu, jak ji zachytila skrytá fotopast umístěná v jednom z vykradených bytů.

 

 

Vánoční vystoupení studia DAG

19. 12.

Tři dny nato měla besídku Štěpánka z kroužku gymnastiky. Besídka byla ve Starém purkrabství na Vyšehradě a bylo to moc pěkné.

fotoalbum

 

Ondrova vánoční besídka ve školce

16. 12.

S besídkami se před Vánoci roztrhl pytel. První na řadě byl Ondra ve školce a jejich kočičí rej.

 

 

Vánoční Praha

14. 12.

Navečer jsme vyrazili s dětmi do centra Prahy, podívat se na vánoční výzdobu a stromeček na Staromáku. Všude bylo strašně moc lidí, ale výzdoba byla moc pěkná, to jo.

fotoalbum

 

Poslední slanění

7. 12.

Poslední slanění proběhlo tentokrát na Holém vrchu. Stateční jedinci lezli, sraboši jen slanili. Večer se pařilo v družině. Pro děti i dospělé ideální volba, jak strávit příjemný den a večer.

 

Paběnice

8. - 10. 11.

Druhý ročník oslav Himal narozenin v Paběnicích. Průběh byl stejný jako loni, jen s tím rozdílem, že Ondrovi nebylo dobře, vůbec mu nebylo dobře, a proto jsme v neděli ráno jeli domů.

 

Karlov a Kutná Hora

25. - 28. 10.

Prodloužený víkend na Karlově u Zdendy s Míšou byl ve znamení historických památek Kutné Hory a okolí. Snažili jsme se jet Řepařskou drážkou, ale byla zavřená. Prohlédli jsme si Prachovnu v Kolíně, vystoupali jsme na Kaňk a zdejší moderní rozhlednu, prohlédli jsme si kostnici a chrám sv. Barbory. I na pouštění draků a lezení došlo.

fotoalbum

 

Dendrologická zahrada

19. 10.

Štěpánka odjela na víkendovou výpravu a náš rodinný zbytek se společně s mabi vypravil do Dendrologické zahrady. Barvy stromů a keřů hrály všemi barvami, to jo. A ty trávy! Dokonce se nám podařilo zakoupit novou bundu Ondrovi, za tu ztracenou.

fotoalbum

 

Kokořínské bludiště

6. 10.

Rychlovýpad na Kokořínsko, do místního bludiště, polívka U grobiána a pak zpátky na skautské promítání.

 

 

Na střeše

18. 8.

Bylo potřeba opravit střechu, nějaký spadlý hřebenáče, tak se tam mihly i děti.

 

 

Dinopark Harfa

15. 8.

Možná ještě v rámci narozenin vyrazila mamka s dětma do Dinoparku na Harfě.

fotoalbum

 

Ondrova oslava narozenin

14. 8.

Vyzdobili jsme celou zahradu, aby se to Ondrovi líbilo. Tak snad jo. Sešla se celá rodina a grilovali jsme, co jsme našli.

 

 

Let balónem

22. 7.

V pondělí se uskutečnil rok a půl plánovaný let balónem, který dostal dědoušek k 60tinám. Strejda Janík bohužel nemohl letět, tak jsem to převzal já. Děti s mamkou sledovaly balón ze země.

fotoalbum

 

Alpy - kletteresteigy Rakouska

30. 6. - 12. 7.

Rodinná dovolená v Alpách se povedla. Předpovědi počasí neslibovaly nic dobrého, přesto jsme měli slušně a oblezli jsme, co se dalo, a to v okolí Hallstattu, Achensee a Ramsau am Dachstein.

fotoalbum

povídání

 

Veget na chalupě

22. 6.

Babička pořídila do chalupy lehátka, což musely děti hned vyzkoušet.

 

 

Sedlo na kolech

1. - 8. 5.

Štěpánka dostala ředitelské volno ve škole, tak jsme svátky strávili na chalupě. Vzali jsme si s sebou kola a kamarády a objezdili jsme okolí.

fotoalbum

 

Pavouk

22. 4.

Fotil Ondra. Je to náš malý biolog.

 

 

Cyklovýlet do Braníka a do Modřan

21. 4.

Trachu jsme potrénovali na kolech, dojeli jsme na dětské hřiště v Braníku a okoukli Branickou skálu. Trochu jsme i popolezli na spodním bobku. Pak jsme pokračovali podél Vltavy do Modřan, přívozem na druhou stranu a po druhém břehu Vltavy zase zpátky na Barrandovský most a domů.

fotoalbum

 

Výlet na Karlštejn

14. 4.

Na Edovy narozeniny jsme naplánovali výlet ze Srbska do Karlštejna s následujícím přesunem do Černošic-Mokropsů, kde mabi chtěla znovu vyzkoušet hospodu, ve které by uspořádala svoje významné kulatiny, a kde se nakonec taky oslavily Edovy narozeniny. Impulsem k tomu, že by se šlo na Karlštejn bylo to, že Ondra si o něm povídal ve školce. Ne o impulsu, ale o hradu.

fotoalbum

 

Trhy v ZŠ Bítovská

26. 3.

Jednou za čas se ve škole konají prodejní trhy, kde si mohou děcka prodat svoje výrobky. Tentokrát na velikonoční téma. To, co se vydělalo prodejem, se zase utratilo za výrobky někoho jiného. A jistě si domyslíte, co jsme dělali večer před tím doma. Správně, vyráběli ty výrobky. Já upletl asi 20 maličkých pomlázek.

 

 

Koně v Kladrubech

6. 3.

Mamča potřebovala dojet pro proutí do školy, tak vzala cestou velký holky a stavily se v Kladrubech podívat se na koně.

fotoalbum

 

Sníh na zahradě

24. 2.

Přes noc napadlo hafo sněhu, který krásně držel pohromadě. Ideální na sněhuláky a koulovačku. Do druhého dne byl sníh zase pryč.

fotoalbum

 

Hory v Rokytnici nad Jizerou - jarní prázdniny

9. - 16. 2.

Týdenní pobyt v Rokytnici nad Jizerou společně s Himalem. Vydařená lyžovačka, na běžky trochu víc kopcovaté a proto v noci zábavnější, hlavně sjezd po neupravené sjezdovce. Akorát Ondra z toho vyšel skoro naprázdno, protože měl podruhé zlomenou ruku (klíční kost) a měl být v klidu. Nakonec na lyžích přesto stál, alespoň na pár chvil.

 

 

Na nábřeží v Podolí

31. 1.

Děti se vypravily krmit kachny do Podolí k vodárně, a divily se, kdo jim to připlaval na rohlíky.

fotoalbum

 

Oslavy

20. 1.

Začátkem ledna každoročně probíhají oslavy všech se všemi. Stejně tak letos. Překvapením bylo, že bude svatba R+V. V srpnu. A vyšlo to napovrch právě při oslavách.

fotoalbum

 

starší odkazy

Štěpánka a Ondra 2012

Štěpánka a Ondra 2011

Štěpánka a Ondra 2010

Štěpánka a Ondra 2009

Štěpánka a Ondra 2008

Štěpánka a Ondra 2007

Štěpánka než se narodil Ondra (třetí rok)

druhý rok Štěpánky

první rok Štěpánky