Štěpánka a Ondra 2009

 

Silvestr v Sedle

29. 12. 2009 - 3. 1. 2010

Od středy jsme byli v Sedle, abychom tam důstojně přivítali nový rok. A taky že jo! Počasí sice moc nevyšlo, ale i tak jsme se snažili být co nejvíc venku. Pivo bylo, akorát vyšlo. V sobotu ráno nasněžilo, i na boby tedy došlo, i když sněhu bylo malinko. Za chumelenice jsme jeli v neděli domů.

fotoalbum

 

Krmení labutí na Výtoni

26. 12.

Před návštěvou Jižňáku jsme se stavili na Výtoni nakrmit labutě a kačeny. Bylo krásně, jedna holčička spadla do vody, úplně. Snad se nenastydla. Došlo i na bouldering a feráty na nábřežních zdech a žebřících.

fotoalbum

 

Rodinný sraz na Boží hod

25. 12.

Pětadvacátého přijela tetka Klára se strejdou Mirkem a s malou Aničkou, taky babička z Řevnic, a nakonec i Zbyněk s rodinou. Při sezení u stolu bylo dost času fotit blbiny.

fotoalbum

 

Vánoce

24. 12.

Ježíšek přišel, jako loni. Zazvonil a dárky byly pod stromečkem. Co víc k tomu dodat.

 

 

Zdobení stromečku

23. 12.

Polovinu kolekce, co jsme měli připravenou na stromeček, děti snědly hned co jsme ji rozbalili. Až z toho Ondra zalezl do kýble. A co ty ostny? Ty jsou z naší růže, co se pne u branky. Líbí se mi.

fotoalbum

 

Řevnice

20. 12.

Výprava elefantem do Řevnic za babičkou prababičkou. Bylo to jenom na chvilku a zase jsme mastili elefantem zpátky. Kdyby takové vlaky byly na všech tratích, to by bylo skvělé!

 

 

Poslední slanění

5. 12.

Jestli to takhle půjde dál, tak budeme rádi, když nás naše děti příště vezmou s sebou. Na druhou stranu by se mohly postarat o organizaci celého podniku. Dětská školka na Perštejně hadr, tady bylo dětí 2x víc než dospělých.

Jinak to byla povedená akce, kromě tradičních pochutin a popitin se dokonce objevil Mikuláš.

fotoalbum

 

V Sedle

28. - 30. 11.

V práci se nečekaně vylouplo v pondělí volno, tak jsme po plavání odjeli na chalupu. Program byl nabitý a pestrý - večerní nahánění původně myši, nakonec ježka pod postelí zatímco děti spaly nebo pouštění draků za absolutního bezvětří.

fotoalbum

 

Dušičky

1. 11.

Dušičkový víkend jsme navštívili hřbitovy, stejně jako každý druhý. V neděli jsme byli na Malvazinkách skoro za tmy a pak jsme ještě stihli lampiónový průvod na Dobešce.

fotoalbum

 

Oslavy

30. 10.

Štěpánka měla svátek a taťka narozky, tak jsme to oslavili dohromady. Zaujme jistě zejména horolezecký dort.

 

 

Lezení v Kutné Hoře

28. 10.

Štěpánka tam děsně chtěla jet. Může tam šplhat a házet kameny do vody. No tak jsme tam jeli, když bylo volno. A pěkně jsme si zalezli, až jsme z toho zmokli.

 

 

Dýně v Balónku

22. 10.

Pár fotek na téma možné budoucí bakalářské práce Tváře a dýně.

fotoalbum

 

Maškarní dětský den

4. 10.

Tož takových figur, jako tento den v Černolicích som ještě neviděl. Aby vedle sebe lezl indián s teroristou. Naštěstí tam byl rychlá záchranná služba, dokonce už v operačním. Co kdyby se fotbalistovi něco stalo nebo nedejbože vybuchla teroristovi nálož na těle...

fotoalbum

 

Dinopark a ZOO v Plzni

20. 9.

Závany babího léta nás zavály až do Plzně. Je zde ZOO a Dinopark, kde jsou pravěcí ještěři v životní velikosti. V ZOO jsme akorát stihli přehlídku sokolnictví, to bylo taky úžasné.

fotoalbum

 

Výlet na Sázavu

17. 9.

Mamča odjela do Francie. Tak jsme vzali babičku a navštívili jsme kraj kocoura Mikeše a taky místo, kam jsem jezdil na tábor. Vyrobili jsme lodičku a pak ji poslali do moře.

 

 

Svatba Kláry a Mirka

12. 9.

V sobotu 12. září měla teta Klára se strejdou Mirkem a malou Aničkou svatbu. V Průhonicích na zámku, svatební hostina pak byla v Mníšku pod Brdy.

fotoalbum

 

Pecka s Krskovic holkama

6. - 10. 9.

Kurz přežití. Hlavně pro Ondru, když na něj bylo pět ženskejch. Na konci už všichni jedli písek, jak to bylo náročné.

fotoalbum

 

Domeček na zahradu

1. 9.

Ondra dostal k narozeninám domeček na zahradu. Bylo potřeba ho sestavit a zastřešit.

fotoalbum

 

Oslava Ondrových druhých narozenin

29. 8.

Slavilo se všechno, co přišlo pod ruku. Ondra, obě tety, Mirek, Radek a bůhví kdo ještě. Ondrovi byly dva roky.

 

 

Finťění a šminky

22. - 27. 8.

Blíží se nám svatba tetky Kláry. Přípravy jsou v plném proudu, nakupují se různá fintidla a jiná líčidla.

 

 

Chorvatsko

10. - 20. 8.

Deset dní v Chorvatsku. Koupání, cestování, poznávání, kempování. Více je možné se dočíst v povídání.

fotoalbum

 

Ploutve a východ měsíce

7. 3.

Součástí naší výbavy na plánovanou dovolenou byly i věci na potápění. Štěpi je hned musela vyzkoušet. A měsíc se sem jen tak připletl.

 

 

Voda - Berounka

30. 7. - 2. 8.

Prodloužený víkend na Berounce. Splouvali jsme ze Skryjí do Nižboru, každý den asi 12 km. Děti si to náramně užily. Koupaly se v podstatě celý den, jak bylo nádherně.

fotoalbum

text

 

Lužické hory

18. - 25. 7.

Týden s dětmi, babičkou a strejdou v penzionu pod vrchem Jedlová. Obešli jsme okolí Kyjova, Panskou skálu, Sloup v Čechách, Tiské stěny, Luž, Jedlovou a Tolštejn. Více povídaní je mezi akcemi.

fotoalbum

text

 

Anička

16. 7.

Sestřenka Anča nám roste jako z vody. Je potřeba ji navštěvovat a okukovat, jak se vyvíjí. To je ale hrozně vysilující, takže potom následuje krátký odpočinek.

 

 

Mořský svět a Matějská

14. 7.

Další výprava s holkama od sousedů, tentokrát do Mořského světa v Holešovicích, a na kolotočářské atrakce v areálu výstaviště.

fotoalbum

 

U Natálky na zahradě

13. 7.

U Natálky na zahradě je Štěpánka pečená vařená. Nebo spíš umytá vykoupaná. Tož bylo vedro, tak co by ne. Ondrovi se zase líbí tatrovka.

 

 

ZOO s Natálkou

8. 7.

Zase výprava do ZOO, tentokrát s Natálkou a její rodinou. Teda se Zuzkou a její rodinou, necelou rodinou, bez táty.

fotoalbum

 

Pecka

25. 6. - 6. 7.

Další odsun rodiny, tentokrát do Pecky na chatu. Vypravil jsem se za nimi na víkend. Kromě obvyklých míst jsme navštívili vrchol Zvičina a Prachovské skály. A vymalovali jsme obýváček.

fotoalbum

 

Za Ančou do Štěchovic

22. 6.

Tento den jsme vyrazili za Ančou do Štěchovic. Je to napsané už v názvu odstavce, tak nevím, proč to sem píšu ještě jednou. Asi proto aby tu bylo něco napsané.

 

 

Sraz tábora Bukovina

20. - 21. 6.

Edita se rozhodla, že pojedeme na její sraz tábora Bukovina po 20 letech. V sobotu byla registrace, program, hry a táborák, v neděli jsme se nechali převézt přívozem na druhou stranu řeky a šli jsme pěšky do Senohrab na vlak.

fotoalbum

 

Na chalupě

10. - 18. 6.

Potřeboval jsem mít doma klid na psaní, tak se rodina přesunula na chalupu.

fotoalbum

 

Anička

8. 6.

V neděli 7. června se našim dětem narodila sestřenka Anička.

 

 

V ZOO

7. 6.

Nedělní výprava do ZOO, beze mne, s babičkou. Parníkem jeli tentokrát zpátky, z Tróji do centra.

fotoalbum

 

Dětský den na Dobešce

1. 6.

Tak to byl šrumec. Mraky děcek na malém členitém prostoru. Nejprve bylo divadélko, pak mistr bublinář a nakonec malování křídami a vodovkami.

fotoalbum

 

Dětský den v Balónku

28. 5.

Celodenní maratón v Balónku na téma Piráti a mořské panny. Od Centra mateřských center byla zapůjčena trampolína, kterou si užili i dospělí, i děti. Celý den to vypadalo na déšť, a taky že jo. Začalo lejt jako z konve, naštěstí až úplně ke konci.

fotoalbum

 

Karlov

8. - 10. 5.

Společně s Míšou, Zdendou a jejich Eliškou jsme pobývali u nich na chalupě, v Karlově u Kutné Hory. Spojení kol a lezení na skalách se ukázalo jako ideální volba pro strávený víkend. V neděli jsme navíc otestovali kutnohorskou bobovou dráhu.

fotoalbum

 

Velikonoce

10. - 13. 4.

Společně s Míšou, Zdendou a jejich Eliškou a s Janíkem jsme pobývali u Komárovského rybníka v Branžeži. Na pátek večer se k nám přidal ještě Bambusák, který v sobotu ráno zase odjel na kole. V sobotu jsme byli ve skalách, v neděli na Kozinci u Železného Brodu a na velikonoční pondělí jsme se courli okolo hradu Kost.

fotoalbum

 

na chalupě

3. - 5. 4.

První jarní výpad na chalupu do Sedla. Bylo opravdu nádherně. Děti si vyrobily hráškový záhon, naházely do Otavy tunu kamínků a opekly si buřta. Dost bylo času na různé focení.

fotoalbum

 

Labyrinty a bludiště v Loučni

29. 3.

Zámek Loučeň najdeme východně od Benátek nad Jizerou. Zajímavý je tím, že v zámeckém parku je deset různých bludišť a labyrintů a děti se tam mohly uběhat. Mámu jsme nechali doma a vyměnili jsme ji za babičku. 

fotoalbum

 

Medvědi v Berouně

22. 3.

Cestou do Řevnic jsme se stavili na medvědy v Berouně. Posledně když jsme tam byli, tak tam medvědi nebyli. Teď tam byli. Dětské hřiště tam bylo i posledně, i teď. Ondra tam posledně byl i nebyl. Posledně jsme byli na rozhledně, teď jsme na ní nebyli.

fotoalbum

 

Čelovky

12. 3.

Děti objevily čelovky. To jak jsem si balil věci na Králický Sněžník.

 

 

Duchové

7. 3.

Hned další den po návštěvě UFO se v ložnici zjevili duchové malé holčičky. Všichni jsme z toho byli pěkně vyvalení.

 

 

Domácí řádění

6. 3.

Přistálo u nás UFO. Vlezlo k nám do bytu a hrálo si s našimi hračkami. Mělo pěkný skafandr s průhlednou helmou. Pak si to vlezlo do vany, obléklo si to župan a vypadalo to jako náš Ondra.

 

 

Ledová stěna ve Víru

23. 2.

Jeli jsme vyzkoušet umělou ledovou stěnu ve Víru nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Vcelku pěkné lezení, děti se vyblbly, akorát cesta domů byla ošklivá, neb na dálnici sněžilo a drželo se to na vozovce.

fotoalbum

 

Masopust

19. 2.

Ve čtvrtek proběhl v Balónku masopustní karneval. Štěpi i Ondra šli za čerty. Více fotek je na Balónkovém webu.

 

 

Na dvorku

16. 2.

Sníh teď padá skoro každý den, takže není problém, aby si s ním děti vyhrály. Stačí nahrnout na dvorku sněhovou hromadu.

 

 

Hrajeme si

1. 2.

Hrajeme si na vaření, stavíme puzzle, koleje pro vlak nebo parkoviště pro auta.

 

 

Narozeniny

31. 1.

Štěpánce byly čtyři roky. Oslavili jsme to tradičně s našimi svátky a tátovými narozeninami. Oslava byla také vhodná pro výměnu chřipkových bacilů mezi jednotlivými členy rodiny.

 

 

S Balónkem na horách

17. - 24. 1.

Strávili jsme s dětmi týden ve Zdobnici v Orlických horách. Štěpánka chodila každé dopoledne do lyžařské školky a naučila se za ten týden pěkně plužit, takže poslední den jsme si troufli i na velký vlek. Odpoledne byl většinou nějaký program pro děti (výroba chrastítek, modelína, karneval) a večer posezení u tataráku, pstruha, kolena, filmu Mamma mia! a Bangu (ne najednou).

fotoalbum

 

Ledy u Vraného

11. 1.

První pokusy s cepíny a mačkami na ledopádu u Vraného nad Vltavou. Děti snad mrazivé počasí přežily bez úhony, my nakonec taky, žádná díra v hlavě nebo v lýtku.

fotoalbum

 

Bruslení v Podzámčí

4. 1.

Celodenní mrazy vybízejí k tomu jít si zabruslit, a tak holky vyrazily do Podzámčí. Štěpánka měla půjčené takové ty staré klasické řemínkové dvounožové brusle, ale protože byl na ledě ještě sníh, moc jí to nejezdilo. Poslední dvě fotky jsou z JM u babičky.

 

 

starší odkazy

Štěpánka a Ondra 2008

Štěpánka a Ondra 2007

Štěpánka než se narodil Ondra (třetí rok)

druhý rok Štěpánky

první rok Štěpánky