Štěpánka a Ondra 2008

 

Silvestr v Sedle

30. 12. 2008 - 4. 1. 2009

Na přelom roku jsme odjeli do Sedla. Mrzlo až praštělo, bruslilo se na návsi a na rybníku za vesnicí. Poklidná akcička s kácovskou černou třináctkou. A opět s Bangem. Zase spíš momentky jsou ve fotoalbu.

fotoalbum

 

Vánoce

24. 12.

Zase Vánoce.

fotoalbum

 

Poslední slanění

13. 12.

Pár momentek z posledního slanění, tradičně v Černolicích u Prahy. Víno bylo, klobásky byly, dýmka se hulila, lezlo se a večer se v hospodě posedělo.

fotoalbum

 

Opasek na nářadí

12. 12.

Z Ondry se stává domácí kutil. Naskládat nářadí do opasku a jde se opravovat. Jak to vypadalo na balkoně po prvním sněhu je vidět na druhém obrázku. Břečka.

 

 

Pečení cukroví a jiné

6. - 8. 12.

Děti vydatně pomáhají při pečení cukroví, někdy až příliš. Jsou tak zapatlané, že je potřeba je umýt v bazénu a unavit na stěně.

fotoalbum

 

Natálka

8. - 23. 11.

U nás v ulici bydlel pan Svoboda... možná jo, ale určitě u nás bydlí Natálka a občas se objeví u nás doma. I se ségrou. To je pak komados likvidators.

 

 

První krůčky na kole

30. 11.

Nejprve kolo doma pořádně připravit, zkontrolovat. Pak se pořádně obléknout, abychom nezmrzli. S tátou za zadkem to vyzkoušet a nakonec už jezdit úplně sama. Jo a cestou domů se s tím naparovat před kamarádkou, která to ještě neumí.

fotoalbum

 

Různé

8. - 23. 11.

Bublifuk, štěňátka, první sníh a salámová kytka, to je to oč tu momentálně běží.

 

 

Sokol

11. 11.

"To je sokol, vole!" Není to nic jiného než cvičení rodičů s dětmi, nejdřív rozcvička a pak prostocviky na nářadí. Dětem se to moc líbí.

 

 

Štěňata a dýně

30. 10.

Albínka má šest štěňátek, dvě holky a čtyři kluky. Rostou jako z vody. Kdyby měl někdo zájem, napište. Druhá půlka fotek je z Dýňování v Balónku. Taková oslava Helouvína.

fotoalbum

 

Co se děje doma III

22. 10. - 5. 11.

Doma se dějí věci. Se podívejte na fotoalbum.

fotoalbum

 

Výroba moštu a sraz dětí Himalu v Srbsku

17. - 19. 10.

Je podzim. Jablka se sypou ze stromů jak laviny z hor. Nezbývá než vyrazit a zlikvidovat je na mošt, eventuálně na jablečné víno. Jak to dopadne se uvidí až na jaře.

Je podzim, a tak se Himal rozhodnul, že oslaví dětský den. Že se sejdou všechny děti z HO Himal. Sraz se uskutečnil v lomu Alkazar u Srbska, opekly se buřty a hádejte co se popíjelo. No jasně, čerstvý jablečný mošt!

fotoalbum

 

Lezení v Černolicích a u babičky v Řevnicích

12. 10.

Naopak neděle byla celkem na pohodu, zalezli jsme si v Černolicích a odpoledne jsme stihli posedět u babičky v Řevnicích a oslavit její narozeniny.

fotoalbum

 

V bazénu, ve Strašnicích a na Pankráci

11. 10.

Sobota byla nabitá. S Ondrou jsme jeli plavat na Vyšehrad, zatímco Štěpánka byla s dědou a babičkou na výletě v Hořovicích. Všichni jsme se sešli na stěně ve Strašnicích a navečer jsme se ještě zajeli podívat na Pankráckou pláň, kde byla akce věnovaná obyvatelům Prahy 4.

fotoalbum

 

Na Petříně

5. 10.

Mamce Editce nebylo dobře, tak jsme ji nechali doma, s babičkou jsme vzali děti a vyrazili jsme s nimi na Petřín. Lanovkou jsme vyjeli nahoru, vydrápali jsme se na rozhlednu, zastavili jsme se v bufáči, zabloudili jsme v zrcadlovém bludišti a pohráli jsme si na dětském hřišti.

fotoalbum

 

Srbsko

28. 9.

To jsme se zas jednou nemohli rozhodnout, co budeme v neděli dělat. Až jsme jeli do Srbska. Prolezli jsme tam dost a dost cest a někteří si i zabruslili na in-linech.

fotoalbum

 

Křivoklát

21. 9.

To jsme se zas jednou nemohli rozhodnout, co budeme v neděli dělat. Až jsme jeli na Křivoklát. Prolezli jsme hradby, věž a okolní vyhlídky.

fotoalbum

 

Úklid hraček

16. 9.

Hračky ve skříňce se musejí občas uklidit. Je to namáhavé, takže je potom člověk vysílený tak, že usne. A když se probudí, má velký hlad.

 

 

Oslava narozenin

14. 9.

Ondra oslavil svoje první narozeniny. Zatím jen s půlkou příbuzných. Pravda, s hračkama i s dortem mu vydatně pomáhala Štěpánka.

fotoalbum

 

Sedlo

5. - 7. 9.

Vydařená akce s dětma, Bambusama, Želvama, Johnnyma, Jirkou a Vláďou, sudem a pípou. Zkrátka takový malý mejdan na chalupě, s koupačkou na jezu a procházkou v lese.

fotoalbum

 

V posteli

29. 8. - 1. 9.

V posteli se občas dějí věci.

 

 

Jizerské hory - Královka

25. - 28. 8.

Vyrazili jsme na dovolenou. S babičkou a strejdou. Stihli jsme toho hodně - bobovou dráhu a trampolínu v Janově, výlet přes Novou Louku a nádrž Josefův důl (cca 14 km), zlomit si ruku (Štěpule), nemocnici v Liberci, Ještěd a ještě jednou boby.

fotoalbum

 

Sedlo

12. - 15. 8.

První fotka je ještě s kámoškou z ulice Natálkou u nás na zahradě, zbytek je z chalupy. Starý stan je po dědovi a vyštrachal jsem ho na půdě.

 

 

Tisá

10. 8.

Nedělní lezení na pískovci, v Malých tiských stěnách. O děti se starali kamarádi a my jsme lezli. Dobře zařízeno. Ba ne, tak to bylo jenom trochu, zalezli jsme si doufám všichni. Až do večera, z Tisé jsme odjížděli až po sedmé večerní.

fotoalbum

text

 

Sedlo

31. 7. - 8. 8.

Odjeli jsme na chalupu. Vystřídali se tam všichni příbuzní, babičky, prababičky, strejdové a tety, prastrejdové a pratety.

fotoalbum

 

Pecka a Adršpašsko-teplické skály

24. - 29. 7.

Vyrazili jsme na dovolenou. Nejprve na chatu do Pecky, kde jsme byli do neděle rána, a pak jsme se přesunuli na SZ, směr Teplice nad Metují. V kempu Bučnice jsme postavili stan a následující tři dny jsme se věnovali skalním městům Adršpachu a Teplic n. M.

fotoalbum

 

Veltrusy

13. 7.

Navštívili jsme zámek Veltrusy. Byla tam výstava historických kočárků a ucházející skleníky. Cestou domů jsme pěkně zmokli, všichni. I Ondra pod pláštěnkou. Všimněte si jaký mám odvážný postoj. Takový bodyguardovský.

 

 

Co se děje doma II

9. 7.

A zase tu máme pár fotek z domova. Vyprané prádlo je potřeba rozvěsit, pokaděnej zadek utřít do papíru a pořádně se nadlábnout. A pak to oslavit ohňostrojem. Nebo alespoň prskavkou.

 

 

Domeček z krabice

5. 7.

Z krabice od počítače jsme dětem udělali minidomeček. Moc dlouho nevydržel, ale líbil se jim.

 

 

Co se děje doma

3. 7.

Někdy dostanou děti vodu na cákání i v kuchyni. To je potom mazec. Ondrovi to klouže, všichni jsou mokří ale spokojení. Taky puzzle už umí "stavět". A v houpačce se houpat.

 

 

Na balkoně

26. 6.

Když je teplo, dostanou děti na balkon kýbl nebo lavor s vodou. Želva je tu jaksi omylem, ale taky sedí u nás na balkoně. Kýbl s vodou jsme jí radši nedávali.

 

 

Šneci na zahradě

24. 6.

Na zahradě žije všelijaká havěť. Taky potvory s tykadly. Vlezou úplně všude. Štěpánka je nasbírala do květináče a oni pak zdrhali ven. Možná že by se dali hodit na pánev:-). Fotila ženuška.

 

 

Lezecký víkend na skalách u Kutné Hory

21. - 22. 6.

Prolezli jsme oba dva dny na skalách u Malešova, pod Vrchlickou přehradou. Bylo strašné vedro, přesto jsme vylezli co se dalo. Přespali jsme v Karlově u Zdendy s Míšou.

fotoalbum

 

Svatba Lucky a Zdeňka v Chlumci n. C.

20. 6.

Pátek. Dovolená. Cesta do Chlumce nad Cidlinou. Svatba. Kavárna - cukrárna. Cesta do Prahy. Stěna. Mrtvoly. Postel.

fotoalbum

 

Na chalupě v Sedle

13. - 15. 6.

Víkend na chalupě, s mabi. Ne moc vydařený kvůli horečce, kterou dostala Štěpánka.

fotoalbum

 

Parníkem do ZOO II

12. 6.

Druhý výlet do ZOO po Vltavě. Štěpánce jsme vyhověli úplně ve všem, projela se ve vláčku, na poníkovi, dokonce na lanovce.

fotoalbum

 

Perštejnské skály

6. - 8. 6.

Překrásný víkend na severozápadě Čech. Lezení na Perštejnských skalách, tyčících se nad řekou Ohří nedaleko Klášterce nad Ohří. Kempování v kempu u Kadaně, koupání, oheň, vuřty a pivo. Slack line. Napsal jsem dokonce povídání na Himal.

fotoalbum

 

V Krčském lese II

31. 5.

Skoro to vypadá, jakoby mamka s dětmi dělala průzkum před oslavou, ale není tomu tak. Průzkum dělala mabi a strejda. Oslava samotná proběhla v poklidu, jídlo bylo vynikající. Pak jsme se vrátili na známá místa, hřišťátka, trochu se vyvětrat nechat vyřádit Štěpánku.

fotoalbum

 

V Krčském lese

29. 5.

Občas vyrazí mamka s dětmi do Krčáku. Je tam v létě chládek. A pěkná hřišťátka.

 

 

Dětský den v Balónku

28. 5.

V mateřském centru Balónek se konala oslava Dne dětí. Soutěže střídaly soutěže a výhry střídaly výhry.

 

 

Promoce

26. 5.

Máma dodělala doktorát a dneska měla promoci.

fotoalbum

 

Ve Štěchovicích u tety

25. 5.

Přijela Milenka z Bratislavy, taky Igor přijel, z Bratislavy. Dá se říct že přijeli spolu z Bratislavy, Igor řídil, tudíž přivezl Milenku. Taky se dá říct že Milenka přijela s Igorem z Bratislavy.

Společně jsme se vypravili okouknout domeček tety Kláry s strejdy Mirka. Plán byl jasný, z Krče vlakem do Měchenic, zde rychlý přestup na parník a tím do Štěchovic. První fáze proběhla podle plánu, parník už ne. V Měchenicích nezastavil. Mrcha. Museli jsme využít plán B a nechat se odvézt dědou. No a pak už se jen grilovalo a jedlo a pilo.

fotoalbum

 

V postýlce

19. 5.

Ondra začal pít pivo už na Čarodějnice, ale teprve teď zjistil, že se po něm dobře usíná. A je po něm veselo.

 

 

Srbsko

17. 5.

Podnikli jsme výlet vlakem do Srbska, s kočárkem, kolem, sedačkou, dvěma dětmi a kolečkovými bruslemi.

fotoalbum

 

Venku

14. 5.

Kruci, už fakt nevím, co si sem vymyslet, abych byl originální s tím, že děti byly venku na zahradě a na dětském hřišti. Co taky jiného s dětmi dělat, že?

fotoalbum

 

Ovečky

8. 5.

Na Jižňáku se pasou ovečky, hned u dálnice. Jak dlouho tam asi vydrží?

 

 

Koupání

4. 5.

Ve vaně je Ondra jako doma. Děsně se mu to líbí.

 

 

Pálení čarodějnic

28. 4.

Na Pankrácké pláni u Kafe na půl cesty proběhlo pálení čarodějnic. Vyrobili jsme si svoji čarodějnici, popili pivo, poslechli dobrou i špatnou muziku a nakonec jsem tlačil vyfouklé kolo přes půl Prahy domů.

fotoalbum

 

Na zahradě

27. 4.

Když nejdeme někam dál, vylezeme alespoň na zahradu.

fotoalbum

 

Balík

24. 4.

Přivezli nám balík. Děti ho rozbalily a pak usnuly.

 

 

Ze života II

23. 4.

Měsíc se s měsícem sešel a je duben. A my jsme stále zalezlí doma.

fotoalbum

 

Koledník

24. 3.

Chlap musí ženský cepovat a vychovávat už od mala. Ondra si na vlastní kůžičku vyzkoušel vyšlehat všechny naše baby.

 

 

Ze života

23. 3.

Vybral jsem pár fotografií z běžného života u nás doma. Koupání, jedení, válení, barvení vajec a celková únava organismu (hlavně pána v červeném svetru).

fotoalbum

 

Doma

10 - 14. 3.

Dá se říci, že je Ondra občas holá řiť.

 

 

Monínec

8. 3.

Nedaleko městečka Sedlec-Prčice je sportovní areál Monínec, kde v zimě uměle zasněžují sjezdovku. Vypravili jsme se tam s boby, které Štěpánka dostala k Ježíškovi, abychom je za tuto zimu alespoň jednou otestovali. Sněhu už moc nebylo, ale na to abychom se párkrát svezli to stačilo. Dokonce Ondra si zajezdil.

fotoalbum

 

Pařba na Dobešce

5. 3.

Na Dobešce byl koncert jednoho nejmenovaného pořadu, co má Štěpánka ráda a pravidelně ho sleduje. Tak jsme šli zapařit. Cucáky jsme nechali doma, byla to akce pro velký holky.

fotoalbum

 

Lezení v Černolicích

24. 2.

Využili jsme překrásného počasí a dali jsme si v Černolicích pár cest na skále.

fotoalbum

 

První jídlo a pití

20. 2.

Začali jsme Ondrovi podávat první dávky jídla a pití. Mletá mrkev mu moc nejede, s vodou je to trochu lepší.

 

 

Mrazivý víkend v Sedle

15. - 17. 2.

Víkend sliboval slunečné počasí, ale vyklubaly se z toho pěkně mrazivé dny. Hlavně v noci bylo hluboko pod nulou. A tak jsme v sobotu podnikli pouze dva krátké výpady do okolí. V neděli jsme byli na krátké procházce u Katovické hory, podívat se na Žižkův most a ústí Březového potoka do Otavy.

fotoalbum

 

Maškarní bál v Balónku

13. 2.

Již zmíněný masopustní karneval proběhl ve středu odpoledne. Místo masa se podávaly koblihy a koláč. Maso to bylo tak vůbec, hemžení dětí, maminek, tatínků, všichni fotí nebo točí na kameru... Cenou pro vítěze a zároveň cenou útěchy pro všechny zúčastněné byl diplom, Méďa Pusík a šáša na špejli. Šášu jsme tam samozřejmě zapomněli. Neplést se šíšou, ta se tam nehulila, jak by to vypadalo!

fotoalbum

 

Večerníček

5. 2.

Ondra už si dokáže strčit nohu do pusy a začal si asi tak stokrát sundávat ponožky. Otočí se v pohodě na bříško, ale zpátky mu to ještě nejde. Na karneval se zase připravuje Štěpánka. Nejprve že půjde za Večerníčka, pak za malíře, za houmlesa no a nakonec vyhrála princezna.

 

 

Výlet na Kokořínsko

3. 2.

Malá procházka skalním bludištěm a po vyhlídkách. Ondra se nosil u mamky v šátku a docela se mu to líbilo, dokonce se mu podařilo v něm usnout. Na Pokličky jsme zastavili cestou domů.

fotoalbum

 

Lednové oslavy - Štěpánce jsou tři roky

26. - 27. 1.

Zas je tu čas, kdy se mohutně slaví. Celkem pět oslavenců najednou, já, Editka, táta, máma a Štěpánka. Nejvíc se samozřejmě slavilo, že jsou Štěpánce tři roky. A největší radost měla asi z bábušek.

Ondrovi je pět měsíců a nedostal nic. Až za měsíc.

fotoalbum

 

Ondra a nafukovací balónek

25. 1.

"Pane jo, ten je velikej! A červenej! A pomalovanej! Zkusím ho přeprat. Ech... nejde to. Ale chvíli jsem ho měl na boku, zbývalo ho zalehnout a položit na lopatky. Nafoukanec! Pojď, vyříkáme si to z očí do očí. Tak a teď tě chytnu pod krkem a vyhraju na body. To koukáte jak jsem mu to nandal, co?!"

 

 

Mořský svět

13. 1.

Konečně jsme se všichni uzdravili a mohli tak navštívit Mořský svět na Výstavišti. Pěkné, ale na to jak je to veliké (spíš malé) drahé.

fotoalbum

 

Hrazdička

1. 1.

Ondra trénuje, posiluje a cvičí, má k tomu hrazdičku s chrastítkama. A když přijde babička a všichni se rozjedou a vrhnou se na to, staví se o sto šest. Stromeček jsme odzdobili, abychom si mohli pod okno pověsit houpací síť. To se Štěpánce moc líbí. A Ondrovi taky.

Nacpal jsem sem i potvoru, co nám žije v akvárku, protože je to opravdu potvora a takhle dobře není zas tak vidět. Je pořád někde zalezlá.

 

 

starší odkazy

Štěpánka a Ondra 2007

Štěpánka než se narodil Ondra (třetí rok)

druhý rok Štěpánky

první rok Štěpánky