Štěpánka a Ondra 2018

 

KONEC

10. 9. 2019

Rozhodl jsem se ukončit menu "Děti". Nadále se nové informace budou objevovat pod položkami "Fotoalbum" a "Akce". Tak to sledujte tam.

 

Silvestr Sedlo

27. 12. 2018 - 2. 1. 2019

Bez nějakých dlouhých dohadování jsme Silvestra jeli zase oslavit do Sedla. To znamená, že by se mělo napsat pokračování slavné ságy o Silvestru Sedlovi, viz minulý rok. Uvidíme, co z toho vznikne. Taky by to asi chtělo trochu překopat tento web, děti už vyrostly a nepotřebují svoje vlastní menu, prozatím sem byly dávány příspěvky, na kterých se děti alespoň náznakem podílely, a zbytek, ke kterému byl delší text, jsem dával pod Akce. Viděl bych to tak, že vznikne něco jako Blog, Aktuální příspěvky apod., kde bude všechno pod jednou střechou. Určitě to bude jednodušší na správu a aktualizace.

fotoalbum

 

Krevetky

24. 12.

V našem akvárku bují život, hlavně krevetky se mají čile k světu. Tak jsem se pokusil jich pár zvěčnit na obrázky.

fotoalbum

 

Běžky Jizerky

16. 12.

Využili jsme pohostinnosti našich kamarádů a na jeden den vyrazili na běžky do Jizerek, Bedřichova. Objeli jsme kolečko na Hřebínek a zpátky, celkem asi 20 km.

fotoalbum

 

Poslední slanění

1. 12.

Letos proběhlo poslední slanění Himalu na Holém vrchu. Lezení, slaňování i rozdělávání ohně a pečení buřtů komplikoval čerstvý sníh, ale se vším tím jsme se zdárně vypořádali. Večer pokračovalo slanění na Hanspaulce ve školním bytě a družině.

fotoalbum

 

Narozeniny HO Himal v ČS Švýcarsku

12. - 14. 10.

Parádní víkend na severu. Supr počasí, supr lidi, supr zázemí, supr večery, supr pivo, supr fotbal, supr celej víkend. Jen ta regenerace už není, co bývala.

fotoalbum

 

Moštování a okna v Sedle

5. - 7. 10.

Na tento víkend jsme měli domluvené s truhlářem, že osadíme rámy od oken a budeme natírat křídla. Zbytek osazenstva se vrhnul na hromadu jablek a celou ji zmoštoval.

fotoalbum

 

V Sedle

14. - 16. 9.

Pokračujeme v budování maštale. Okna už se klubou. A na louce jsme při procházce objevili podivný druh lidské bytosti.

 

 

Oslava na Smíchově

8. 9.

Začátek září jsme se tradičně sešli, tentokrát na Smíchově, abychom oslavili všechny oslavence, kteří mají narozeniny nebo svátek během letních prázdnin. Malých oslavenců je celá tlupa a umí pěkně řádit. Postel to naštěstí vydržela.

 

 

Dovolená v Rakousku II - Vídeň, Priel, Plechý

24. - 30. 8.

Poslední týden prázdnin byl věnovaný poznávání Vídně, výstupu na Grosser Priel (2515 m) v Totes Gebirge a nakonec i výstupu na Plechý (1378 m) na Šumavě. Všechno to bylo príma a moc se nám to líbilo!

fotoalbum

 

Dovolená v Rakousku u Wolfgangsee

28. 7. - 5. 8.

Krásný slunečný lezecký společenský koupací týden u jezera s Himalem. K tomu není co dodat! To se nedá popsat, to se musí zažít! Jednotlivé dny alespoň heslovitě: Plombergstein, Predigstuhl, Schafberg, Plombergstein, Obertraun, Attersee klettersteig, Plombergstein, cesta dom.

fotoalbum

 

Na chalupě, lodní výlet na Zvíkov a Orlík

20. - 26. 7.

S dětma na chalupě. Jeden den výlet na Zvíkov a odtud lodí na Orlík a zpátky. Všude mraky lidí, loď nacpaná k prasknutí. Na Orlíku jsme byli jen na věži. Velice příjemně mě ale překvapil interiér hradu Zvíkov. Nádhera! Zbytek času jsme strávili drobnými pracemi na chalupě a hlavně u jezu v Poříčí.

fotoalbum

 

Voda Ohře

27. 4. - 1. 5.

To, na co jsme se těšili ukrutně dlouhou dobu, konečně nastalo. A s tím přišel mráz. Taky déšť a vítr. Ve čtvrtek bylo ještě hezky, na koupání, ale pak to přišlo. V pátek to bylo jen pro silné jedince. Pak už se počasí trochu udobřilo a alespoň nepršelo. Zato se rozjeli puberťáci v Lokti. Vydrželi asi do půl pátý ráno.

fotoalbum

povídání

 

Kriketový den

10. 6.

V sobotu se na Pražačce uskutečnil Kriketový den, kde Ondra reprezentoval školní kroužek kriketu. Ve své kategorii se Rytíři, jak se jmenovali, umístili na pěkném třetím místě, které se však na konci nevyhlašovalo. No a slečna rozhodčí taky mohla být lepší. Nakoupili jsme pálku a míček, abychom mohli kriket mastit i jinde, třeba na vodě nebo na chalupě.

fotoalbum

 

Plešivec a oslava

13. 5.

Půlkulaté narozeniny mabi jsme společně oslavili výletíkem na Plešivec a posezením v příjemné hospůdce. Na Plešivci byly parádní výhledy na vojenský prostor Jince a přilehlé obce, dokonce jsme zahlédli naši "samici" Tok. Shodli jsme se, že takový Chlapáček by se tu dobře pořádal.

fotoalbum

 

Frankenjura

27. 4. - 1. 5.

Lezení v Juře. Bydleli jsme na louče v kempu v Betzensteinu, lezli jsme na okolních sektorech velmi intenzivně celé tři dny. V úterý jsme se při cestě zpátky stavili na hradu Přimda. Překvapili nejmenší lezci (Ondra, Eliška), jak jim to lezlo, ale hlavně, jakou měli do toho chuť.

fotoalbum

povídání

 

Chlapáček 2018

21. 4. - 22. 4.

Loňský Chlapáček v Příhrazech se dětem moc líbil (alespoň doufáme), a tak jsme letos naplánovali další ročník, tentokrát na Hrubé Skále a okolí. Z Turnova přes Valdštejn, Hrubou Skálu, Trosky do Borku s bivakem v lese. Počasí bylo spíše letní, než dubnové, proto lze akci sotva nazvat drsnou, spíš je drsná pro rodiče.

fotoalbum

povídání

 

Velikonoce Sedlo

29. 3. - 2. 4.

Na Velikonoce zase do chalupy. Se soudečkem a tentokrát i s pracovním nadšením: rozmlať co můžeš a vyhoď, na co přijdeš. Oproti předpovědi počasí vyšlo celkem slušně, děti se spolčily do tlupy ještě s místními a řádily na balících stohu na louce u kravína. Jeden den jsme se byli projít po okolí Milavského rybníka a Sedlické obory, zakouřili jsme doutníky a tak. No a zelený speciál jsme nakonec taky sehnali, v Katovicích, kde jinde.

fotoalbum

povídání

 

Pecka

16. - 18. 3.

Na víkend jsme jeli na chatu. Jednak se mrknout, co dělají sršně na půdě, druhak položit lino do chaty, které nám zbylo z předsíně. Byl to mrazivý víkend, teploty v noci klesaly k -10 stupňům Celsia a foukal pěkný vichr. Navíc v sobotu večer vypadl proud a nahodili ho až za 14 hodin, v neděli odpoledne. Přesto jsme byli na chvilku venku, podívat se k Maří Magdaleně a na hrad Pecka z "louky u hradu".

fotoalbum

 

Jarní prázdniny - Krušné hory

2. - 10. 2.

Jarní prázdniny jsme letos strávili v obci Kovářská v Krušných horách. Tak nějak spravedlivě jsme to rozdělili mezi sjezdovky a běžky, po večerech jsme stavěli sněhové věže a iglů. Pivo jsme vypili, jídlo jsme (s vypětím) snědli. Že jsme jezdili s nasazením dokazuje Ondrova zlomená ruka v zápěstí ze snowboardu. Sádrovali mu to v Karlových Varech. Někteří členové výpravy museli odjet domu, protože chytli střevní chřipku, a pak se zase vrátili (v osekaném počtu).

fotoalbum

povídání

 

Oslavy

27. 1.

V lednu, to je oslavenců, jéje. To se slaví snad ještě víc než Vánoce. A tak jsme se zase sešli a oslavili všechny, kdo se nachomýtli. A to vlastně byla jen půlka, druhá oslava s druhou větví rodiny nás čeká v únoru. Tam je taky spousta lednových oslavenců.

 

 

starší odkazy

Štěpánka a Ondra 2017

Štěpánka a Ondra 2016

Štěpánka a Ondra 2015

Štěpánka a Ondra 2014

Štěpánka a Ondra 2013

Štěpánka a Ondra 2012

Štěpánka a Ondra 2011

Štěpánka a Ondra 2010

Štěpánka a Ondra 2009

Štěpánka a Ondra 2008

Štěpánka a Ondra 2007

Štěpánka než se narodil Ondra (třetí rok)

druhý rok Štěpánky

první rok Štěpánky