2018

akce 2017   akce 2016   akce 2015   akce 2014   akce 2013   akce 2012   akce 2011   akce 2010   akce 2009   akce 2008   akce 2007   akce 2006   akce 2005   akce 2004

zkuste taky kliknout na fotku vlevo, občas se pod ní skrývá fotoalbum


Na běžkách v Jizerkách

Jednodenní běžkování s azylem u Robátka v Bedřichově. Ale povídání je úplně o něčem jiném. O Asterixovi a Obelixovi. A o tom, jak vznikl kouzelný nápoj rampušák.


Dakárek 2018

Z předvánočního výjezdu se pomalu stává tradice. Trasa čtvrtého ročníku směřovala na východ Prahy, až za hranice Středočeského kraje.


Poslední slanění - Holý vrch

Jak se pozná typ horolezce? To se dozvíte v povídání k poslednímu slanění, které se letos konalo na Holém vrchu. Večerní pokračování pak bylo opět na Hanspaulce v družině.


Severská krimi z Offensee a okolí

Víkendová výprava do západních Totesek přinesla nejen parádní zážitek z opuštěných vápencových hor, ale také velký námět na skoro detektivní román. Text z větší části napsal Johnny.


Himal narozeniny

Letošní oslava Himal narozeniny proběhla v oblasti Českosaského Švýcarska. Text sepsal Johnny.


Ötztálské Alpy - Wildspitze

Velký počin pro naše starší dítě, a taky pro ostatní členy výpravy. Druhý nějvyšší vrchol Rakouska byl dosažen!


Vídeň, Grosser Priel a Plechý

Rodinná výprava za památkami a kulturou ve Vídni (hlavně ZOO a Schönbrunn, centrum, Prátr), kde jsme spali v kempu, a pak přesun do Totesek s výstupem na Grosser Priel přes chatu Welser Hütte. Na zpáteční cestě ještě zastávka na Šumavě a výšlap v dešti na Plechý.


Dovolená snů u Wolfgangsee

Po roce návrat k překrásnému jezeru, za lezením a ferátami, koupání a pohodovým večerům s přáteli. Povídání napsala z velké části Evka.


Feráty ve Víru

Cestou z tábora, kam jsme odvezli děti, jsme se zastavili na ferátách ve Víru. Taková zastávka na dvě hodiny, s marodem v zádech. Furt lepší, než sedět doma na przadku, ne?


Voda Ohře

Návrat na známou řeku, tentokrát ale na hořejší část. Jeli jsme z Tršnice do Varů. A protože počasí nepřálo a oblékali jsme si na sebe všechno, co šlo, vzniklo i povídání na téma chemických oblečků. Fotky jsou i od Zdendy s Míšou.


Lezení Frankenjura

Lezecký prodloužený květnový víkend v Juře. Skvělý lezení, lidi, večerní posezení. Povídání vzniklo společně s Evkou.


Chlapáček Hruboskalsko

Bivakovací víkend s dětmi se zase povedl. Namísto sněhu a zimy bylo na triko a kraťasy. Co chcete, v nejteplejším dubnu za xxx let.


Velikonoce Sedlo

Letošní Velikonoce byly nabity událostmi, které více přibližuje článek. Míchačka, mrtvé kozy, soudeček, budování maštale i dopravní zácpa cestou domů.


Jarní prázdniny Krušné hory

Letošní jarní prázdniny se nesly v duchu zahájení zimní olympiády v jižní Koreji. Tomu odpovídá i text.